Eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Dnia 03 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach odbyły się eliminacje gminne XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, zorganizowane przez Urząd Gminy, Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Rzgowie i Szkołę Podstawową w Grabienicach. Do etapu gminnego uczniowie zakwalifikowali się z eliminacji szkolnych w których udział wzięło łącznie 172 uczniów. Do eliminacji gminnych zakwalifikowało się 24 uczniów w tym z szkół podstawowych 16 uczniów i gimnazjum 8 uczniów. Uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, organizacji ochotniczych straży pożarnych itp.
Kwalifikacja końcowa eliminacji gminnych ułożyła się następująco (trzy pierwsze miejsca):

Grupa wiekowa (szkoły podstawowe)
I miejsce Samulczyk Dominika – Zespół Szkół w Sławsku
II miejsce Mikołajczyk Maciej  - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie
III miejsce Sabacińska Klaudia – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Osieczy

Grupa wiekowa (gimnazja)
I miejsce Makowaki Karol – Zespół Szkół w Sławsku
II miejsce Łukowska Sandra – Gimnazjum im Polskich Noblistów w Rzgowie
III miejsce Wiśniewski Kamil – Gimnazjum im Polskich Noblistów w Rzgowie

Uczestnicy turnieju otrzymali upominki, słodki poczęstunek oraz nagrody za trzy pierwsze miejsca. W wyniku turnieju do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Makowski Karol – gimnazjum i Samulczyk Dominika – szkoła podstawowa. Eliminacje powiatowe odbędą się 01 kwietnia 2017 r. w Golinie.

października 2017