Dzień Pustej Klasy w Sławsku

9 czerwca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławsku już po raz drugi obchodzili Dzień Pustej Klasy, który był okazją do przełamania wszelkich barier. W terenie uczniowie wyszli ze swojej ciasnej szufladki, a nauczyciele dostali wyjątkową szansę spojrzenia na swoich uczniów świeżym okiem. Dali dzieciom pole do popisu. Komunikowali się z nimi inaczej niż w szkole – zamiast edukować – po prostu rozmawiali. O tym co ich interesuje, co jest aktualne, o czym czytają w Internecie. Biegali i mieli tego dnia dobrą zabawę.
Natura ma same zalety: jest otwarta 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Las, łąka czy parkowa polana to najlepiej wyposażone sale lekcyjne jakie możemy sobie wyobrazić. Jest tu wszystko, czego możemy potrzebować do efektywnego nauczania, bez względu na przedmiot. Natura uczy, dotlenia, aktywizuje, pobudza wyobraźnię, wzrusza i zadziwia. Zamiast patrzeć na tablicę –  gapili się w niebo, zamiast czekać na dzwonek –  nasłuchiwali ptaków, zamiast biegać po korytarzu –  biegali po trawie.
To były niezapomniane lekcje. powtórzymy je za rok.

października 2017