Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Dwie grupy przedszkolne BIEDRONKI i WIEWIÓRKI z Gminy Rzgów finansowane z EFS z wizytą w wiosce norweskiej ARENDEL

W środę 31.05.2017 r. dzieci z grupy „Biedronki” z oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Sławsku i „Wiewiórki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie spędziły czas w wiosce norweskiej „Arendel” we Włodzimirowie koło Zagórowa. W dniu wycieczki dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w wiosce i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo.
Celem wyjazdu było poznanie piękna przyrody poprzez bezpośredni z nią kontakt oraz zapoznanie się ze zwierzętami i opieką nad nimi, a także wspólna zabawa.
Jedyne w swoim rodzaju miejsce, które oprócz wypoczynku na łonie natury oferuje wyjątkową stylistykę. Nic nie jest tu przypadkowe, wszystko nawiązuje do Skandynawii – od drewnianych domków, przez wystrój wnętrz, aż do zwierząt.
Prowadzący przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci: poznaliśmy kuce fiordzkie i szetlandzkie, renifery, króliki, a także trolle norweskie (kamienie z namalowanymi twarzami). Po tych atrakcjach udaliśmy się na poczęstunek do rekreacyjnej stodoły (dzieci mogły zjeść swoje przekąski do tego miały ciepłą herbate). Następnie udaliśmy się na plac zabaw, piaski przy czym pojawiła się zabawa z chustą animacyjną oraz bańkami mydlanymi. Po szaleństwie wspólnie usiedliśmy do grillowania. Wszystkie dzieci zjadły pyszną pieczoną kiełbaskę i chlebek. Po pełnym atrakcji dniu zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się w drogę powrotną. Chociaż zmęczeni…ciężko było nam opuszczać to miejsce…
Arendel jest stworzone tak, że wydaje się być prawdziwą wioską. W zacisznym lesie ukryte są różnego rodzaju drewniane domki mieszkalne i gospodarcze. Dzięki pięknej pogodzie spędziliśmy wspaniały czas.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  20
  luty 2018

  Dziś są imieniny:
  brak wydarzeń

  DRUKI DO POBRANIA OFERTA INWESTYCYJNA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry