Debata w Sławsku

W dniu 15 września br. w Sławsku odbyła się pierwsza debata w ramach projektu „Świetlicowe ATR-akcje” realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, we współpracy z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Sołtysów.

Każdy przybyły na debatę mieszkaniec mógł podzielić się własnymi pomysłami dotyczącymi rozwoju wsi.
W efekcie w mniejszych  grupach zostały doprecyzowane wyzwania i oczekiwania różnych grup mieszkańców – min. seniorów, młodzieży, rodziców, nauczycieli.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a dodatkowo czas umilał pokaz zumby i ćwiczeń na stepie przygotowany przez nauczycieli i uczniów ze Sławska.

Istota całego projektu polega na opracowaniu przez mieszkańców całorocznego programu aktywności z wykorzystaniem wiejskich świetlic i innych lokalnych zasobów oraz na jego wdrożeniu z udziałem mieszkańców.

października 2017