Czerwcowe spotkania z autorami literatury dziecięcej

Z okazji Dnia Dziecka i Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie gościli znani i lubiani autorzy książek dla dzieci. Pierwszy gość Pan Poeta poprowadził swoje spotkanie 1 czerwca br. Pan Poeta jest autorem bajek edukacyjnych i wierszy z morałem, które uczą przez zabawę, przekazują dzieciom prawdę o świecie i uniwersalne wartości m in.: „Kurze, co tyła na diecie”, „Wróblu, co oćwierkał sąsiadów”, „Kruku, co kracze pokrakanie”, „Kaczce, co przebrała miarkę”, „Pawiu, co ogon miał z przyjaźni” oraz „Sowie, co bałagan ma w porządku”. Uczestnikami spotkania były dzieci z grupy „Zajączki” z przedszkola „Gromadka Misia Uszatka” w Rzgowie.

Drugie spotkanie autorskie z Zofią Stanecką odbyło się 8 czerwca br. Zofia Stanecka polonistka, pasjonatka Tolkiena i wielka znawczyni „Opowieści z Narni” C. S. Lewisa. Jej twórczość jest przepełniona poczuciem humoru i mądrością. Najbardziej znaną serią jej książek są książeczki o małej Basi. Z autorką spotkały się dzieci kl. II Szkoły Podstawowej w Rzgowie. Na początku spotkania Pani Zofia wprowadziła dzieci w świat swojej pracy pisarskiej, starała się pobudzić wyobraźnię drugoklasistów poprzez intrygujące pytania i rysunki. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zadaniach. Autorka zgodnie z ich wskazówkami i sugestiami przelała na papier wyobrażenie o fikcyjnym bohaterze, którego postać dzieci chciałyby umieścić w następnej książce. I w ten sposób dostarczyły pisarce inspiracji do napisania kolejnej historii. Miłym akcentem podsumowującym spotkania były wspólne zdjęcia oraz złożone autografy w książkach przez zaproszonych pisarzy.