Cykl warsztatów w grupie WIEWIÓRKI

Spotkanie z policjantem

31 marca 2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Rychwale. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu, policjanci pokazali również przyrządy, które posiadają. Panowie policjanci w formie praktycznej przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dużą atrakcją była możliwość zwiedzenia  radiowozu.  Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panom policjantom podziękowanie.

Zajęcia zawodoznawcze dla dzieci i rodziców z grupy ,,Wiewiórki”

W marcu odbyły się zajęcia zawodoznawcze w grupie Wiewiórki. Dzieci poznawały zawody poprzez dyskusję o znanych im profesjach tj. m. in. zawodach wykonywanych przez rodziców i dziadków.  Spotkanie zakończyły się zaplanowaniem ścieżki kariery przez przedszkolaków. Wśród wybranych przez dzieci zawodach znalazł  się: policjant, strażak, lekarz, piłkarz, kucharz, nauczycielka, baletnica.

Zajęcia prowadziła Katarzyna Rejniak - doradca zawodowy .

Spotkanie z przyrodnikiem

Do grupy Wiewiórek na zajęcia z zakresu poznawania przyrody przybyła Pani  Natalia Szaraszek. Przedszkolaki poznały zjawiska atmosferyczne pojawiające się wiosenną porą roku tj. deszcz, wiatr, burza, tęcza. Rozwiązywały zagadki przyrodnicze, mogły zobaczyć jak powstaje deszcz, poprzez skraplanie się pary wodnej na szklanym naczynu a przy tym każdy przedszkolak mógł na chwilę wcielić się w rolę kropli deszczu, poskakać   po  kałużach, zaśpiewać piosenkę, wykleić piorun plasteliną, a także wytworzyć wiatr o różnym nasileniu.  Dzieci miały okazję poznać jak działa maszyna elektrostatyczna,  urządzenie służące do wytwarzania i gromadzenia ładunków elektrycznych (na jednej elektrodzie dodatnich, a na drugiej ujemnych) same mogły wytworzyć pioruny, miały przy tym wielką frajdę. Na za zakończenie warsztatów dzieci wykonały przepiękną tęczę z odciśniętych dłoni malowanych farbą.

Spotkanie dzieci oraz rodziców z dietetykiem

W dniu 27 marca 2017 r. w grupie WIEWIÓRKI  odbyły się zajęcia z panią dietetyk.
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Nie zawsze jednak wiemy co idzie w parze z czynem. W trosce zarówno o dzieci jak i nas samych warto wyrobić w sobie nawyki zdrowego żywienia. Zdając sobie jednocześnie sprawę z tego, że dzieci bardzo często kontynuują swoje złe nawyki żywieniowe z dzieciństwa pamiętajmy o tym, by dobierać dietę bogatą w warzywa, owoce i inne produkty zawierające witaminy i mikroelementy co jest niezwykle istotne w procesie prawidłowego rozwoju dziecka. Zdrowa dieta nie musi być nudna i tym bardziej niesmaczna. Nasze Przedszkolaki mogły się o tym przekonać podczas spotkania z panią dietetyk, która przygotowała razem z nimi naturalne soki z owoców i warzyw, dzieci były bardzo zaangażowane w przygotowanie  ponieważ, same mogły wkładać owoce i warzywa do sokowirówek. W tym dniu, przedszkolaki wdrażane do zdrowego odżywiania zrobiły zdrowe soki z późniejszą ich degustacją.

Bądźmy rozważni i starajmy się pamiętać, by codziennie dostarczać swojemu organizmowi porządną dawkę witamin i minerałów, które chronią nas przed schorzeniami i pozwalają się cieszyć dobrą kondycją przez cały rok. Warto dodać, że tego dnia nikt nie grymasił.

października 2017