Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów
 • Strona Główna Gmina Rzgów

Bezpieczny Przedszkolak w Gminie Rzgów

W dniu 18 maja br. odbyła się akcja „Bezpieczny Przedszkolak w Gminie Rzgów". Wydarzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu takich instytucji jak: Wydział Prewencji oraz Wydział Patrolowo-Interwencyjny Komendy Miejskiej Policji w Koninie, Komisariat Policji w Rychwale, Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o.  w Koninie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie, Ochotnicza Straż Pożarna w Rzgowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rzgowie, Urząd Gminy Rzgów.
Przedszkolaki z terenu Gminy Rzgów zebrały się w sali gimnastycznej ZSP w Rzgowie, gdzie przedstawiciele Policji, WORD, Pogotowia w dostępny sposób przedstawili zasady dotyczące bezpieczeństwa dzieci. Uczestnicy mogli obejrzeć krótki pokaz z udziałem psa tropiącego, uczyli się min. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachowywać dystans w stosunku do osób obcych, jak wezwać pomoc.
Następnie na boisku szkolnym dzieci miały możliwość przekonania się o tym, co czuje pasażer w momencie zderzenia pojazdu na symulatorze zderzeń.
Każdy mógł wsiąść do samochodu strażackiego, policyjnego  oraz karetki pogotowia, gdzie poszczególne służby omawiały ich wyposażenie i zasady działania.

Dzieci otrzymały element odblaskowy.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację akcji.


  Biuletyn Informacji Publicznej  Dziennik Ustaw  Monitor Polski  ePUAP

  Pogoda w naszej Gminie

  23
  maj 2019

  Dziś są imieniny:

  DRUKI DO POBRANIA GOSPODARKA ODPADAMI TWÓJ DZIELNICOWY PRZYGARNIJ PSA UNIA EUROPEJSKA MEDIA O NAS DOBRY START 300 PLUS RODZINA 500 PLUS MAPA GMINY GISON CERTYFIKATY KLAUZULA INFORMACYJNA WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ OCEŃ URZĄD ZAINWESTUJ W NASZEJ GMINIE


  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
  strzałka do góry