Balonowy Dzień Kobiet w Sławskim Kole Gospodyń

W sobotnie popołudnie 4 marca br. w Domu Kultury w Sławsku miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet połączone z zebraniem sprawozdawczym Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich w Sławsku za rok 2016. W spotkaniu udział wzięło 87 osób: członkinie Koła, zaproszeni goście oraz chór DOMINIUM,  który wystąpił z koncertem. Wśród zaproszonych gości byli: Wójt Gminy Rzgów Grzegorz Matuszak, wiceprzewodniczący Rady Gminy a zarazem sołtys Sławska Wiesław Czaja, starszy inspektor Starostwa Powiatowego w Koninie Katarzyna Rejniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Dorota Eltman, dyrektor Zespołu Szkół w Sławsku Iwona Maziarz, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku  Anna Sadłowska, specjalista Doradztwa Rolniczego Liliana Tatara, Zarząd OSP w Sławsku, Rada Sołecka i zarząd Pracowni Sławsk.

W pierwszej części spotkania odbyło się zebranie sprawozdawcze Stowarzyszenia. Szczegółowe sprawozdanie z działalności Koła Gospodyń przedstawiła przewodnicząca Koła, a skarbnik Krystyna Karmowska przedstawiła finanse organizacji. W dyskusji głos zabrali goście gratulując osiągnięć oraz złożyli życzenia z okazji  Dnia Kobiet. Uroczysty obiad przygotowały członkinie koła pod kierunkiem Marii Karmowskiej i Ireny Szygendy a na deser były pyszne ciasta i kawa. Następnie przyszedł czas na rozrywkę. Panowie z Rady Sołeckiej i OSP wręczyli każdej pani kolorowy balonik, w którym znajdowała się karteczka z nazwą fantu. Aby otrzymać nagrodę należało przebić balonik i odczytać hasło z karteczki. Huk pękających balonów, śmiech i radość pań z wylosowanych zmywarek, odkurzaczy czy bukietów kwiatów rozniósł się po całej sali. Po chwili panowie wręczyli panią wylosowane nagrody- gąbki do naczyń, szczotki czy nasionka kwiatów. Ileż radości w małych przedmiotach!
Atrakcją uroczystości był występ chóru DOMINIUM pod kierunkiem Sławomira Kaliszewskiego. Męska część chóru wcieliła się w światowej sławy tenorów i zaprezentowała utwory przygotowane specjalnie na ten dzień  takie jak „Baby ach te baby”, „Brunetki, blondynki”.

Piękny występ chóru spodobał się wszystkim gościom uroczystości. Również młodzież z PRACOWNI przygotowała konkursy oraz prezentację zdjęciową z wydarzeń sławskiego KGW w roku 2016. Spotkanie z okazji Dnia Kobiet w Sławskim Kole Gospodyń Wiejskich przebiegło w miłej i wesołej atmosferze a zdjęcia zrobione podczas uroczystości będą pamiątką na długie lata.

KGW w Sławsku działa już 69 lat, za rok będzie obchodzić jubileusz 70 – lecia powstania. Jest to jedyne Koło w regionie o tak długiej, nieprzerwanej działalności. Współpracuje z lokalnymi organizacjami, szkołą, Urzędem Gminy i Starostwem Powiatowym. Koło Gospodyń organizuje imprezy, festyny, wycieczki, uczestniczy w czynach społecznych i akcjach charytatywnych oraz licznych konkursach. W swym dorobku ma wiele wyróżnień, dyplomów, pucharów i statuetek a historia Koła spisana jest w kilku tomach kroniki.

Teresa Kwiatkowska

października 2017