Badania Profilaktyczne

W dniach 14 i 28 kwietnia 2019 r.  w Urzędzie Gminy Rzgów oraz w Domu Kultury w Sławsku zorganizowany został cykl badań na obecność wirusa HCV. To wirus przenoszony przez krew, który wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu C. Badania wykonywane są w ramach Ogólnopolskiego Programu Badań Przesiewowych w kierunku HCV "Test na HCV-Prosty krok do zdrowia”. Z badań skorzystało ok. 100 osób z terenu gminy.

Natomiast w dniu 17 kwietnia 2019 r. zorganizowane zostały bezpłatne badania cytologiczne przy Urzędzie Gminy w ramach programu rozwoju profilaktyki onkologicznej wśród kobiet realizowany przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. Z badań skorzystało 16 kobiet z terenu gminy. Badania takie przyczyniają się do zwiększenia świadomości zdrowotnej mieszkańców.

O kolejnych badaniach będziemy Państwa informować na bieżąco poprzez naszą stronę internetową www.gminarzgow.pl

grudnia 2019