Przejdź do treści
Sprawy Urzędowe
Projekty Unijne


Wersja strony dla niedowidzących
ROZMIAR: A A A   
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów
  • Strona Główna Gmina Rzgów

Arendel - norweskie klimaty

W dniu 21 września 2016r. dzieci z przedszkola „Gromadka Misia Uszatka w Rzgowie” (grupa „Pajacyki”) wraz z paniami: K. Sobczak i A. Patrzykąt odwiedziły i zwiedziły Arendel - norweską wioskę  w miejscowości Włodzimirów gm. Zagórów. Miejsce to okazało się urokliwe  i bardzo ciekawe.

Można było zobaczyć, a nawet dotknąć zwierzęta charakterystyczne dla Skandynawii: kuca fiordzkiego, kuca szetlandzkiego, urocze psy oraz renifery. Arendel okazało się miejscem, gdzie dzieci wspaniale i bezpiecznie się bawiły (plac zabaw, trampoliny,  piaskowe wzgórze, duży obszar do swobodnych gonitw i gier), a także zdobyły ciekawe informacje o florze i faunie Skandynawii.

Zmęczone, ale zadowolone dzieci mogły odpocząć w chacie, gdzie zjadły  ze smakiem przysmak trolla, po czym z nowymi siłami ruszyły do dalszej zabawy.

Czas przeznaczony na pobyt w wiosce norweskiej szybko minął, tym bardziej, iż właściciele to osoby bardzo życzliwe i kompetentne, zapewniają odwiedzającym bezpieczeństwo i fachową opiekę.    Projekt dofinansowano ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji.
    strzałka do góry