Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie

W dniu 23 listopada br. Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzgowie odwiedziły przedszkolaki i uczniowie I klasy ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Grabienicach.

Dzieci przyniosły za sobą zabawki, tj. misie, gdyż 25 listopada od kilku lat obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Panie bibliotekarki przypomniały historię tego święta i początki kariery pluszowej przytulanki. Gościem spotkania była p. Maria Dąbrowska, która czytała dzieciom wybrane fragmenty książek o ulubionych misiach.
Następnie dzieci opowiadały o swoich pluszakach, układały misiowe puzzle. Podczas przerwy  zwiedzały bibliotekę, zapoznały się z rozmieszczeniem literatury dziecięcej w kąciku dla najmłodszych czytelników. Pod koniec spotkania został wspólnie stworzony portret Misia, gdzie każde dziecko dorysowało jakiś jego element. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najładniejszego misia i wręczono wszystkim dyplomy.

W dniu 30 listopada br. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rzgowie miał miejsce spektakl autorski „Na misiowych urodzinach - najważniejsza jest rodzina”. Wystąpili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki  „Maska” z Krakowa. Tematem przedstawienia była wartość jaką jest rodzina, wzajemna pomoc i szacunek. Tym razem uczestnikami spotkania były dzieci z Przedszkola Gromadka Misia Uszatka (grupa „Zajączki” oraz grupa „Miśki”) z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie wraz z opiekunami.